Mağaza

Hisar Camii
13 Ekim 2020
Çeşme
13 Ekim 2020
Show all

Key Museum Torbalı

Türkiye’nin en büyük otomobil ve motosiklet müzesi İzmir’de bulunuyor: KEY Museum’da 1886 yapımı Benz marka motorlu araçlardan modern süper spor araçlara kadar 170’in üzerinde araç sergileniyor. Buradaki her araç, sergilenmeye başlamadan önce aslına uygun şekilde restore ediliyor. Bu süreçteki boyama çalışmalarında ise Standox uzman bilgisine ve ürünlerin kalitesine güveniliyor.

 

Yaklaşık 150.000 kişilik nüfusu olan Torbalı aslında pek de küçük bir yerleşim yeri sayılmaz. Ancak, sadece birkaç kilometre uzaklıkta olan büyükşehir İzmir’in ihtişamı nedeniyle, Türkiye’yi ziyarete gelen çoğu kişi için burası henüz keşfedilmemiş bir nokta olarak kalmaktadır.

Oysa yaklaşık üç senedir otomobil severlerin buraya bir seyahat planlamaları için son derece iyi bir nedenleri var: 2015 yılında Torbalı’da açılan KEY Museum, 7000 metrekarelik sergi alanında eşsiz bir klasik otomobil ve motosiklet koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

Museum_exhibition_745x224KEY Museum’da 170’in üzerinde araç 7,000 metrekarelik müzede sergileniyor.

Museum_oldtimer_480x292Büyüleyici bir enstantene: Efsane olmuş bir Amerikan Klasiği “Kaiser Darrin” (1950s).

Museum_tickets_480x292

Müze,Türkiye’nin en büyük otomobil bayilerinden

Olan Murat ve Selim Özgörkey kardeşler tarafından kuruldu (müze adını kardeşlerin soyadlarının son hecesinden alıyor).

Her ikisi de klasik otomobil tutkunu ve koleksiyoncusu olan kardeşler, yine otomotiv sektöründe faaliyet gösteren İzmir merkezli bir holdingi de yönetiyor: Türkiye’nin batısında lider otomobil bayilerinden olan E.Özgörkey Grup, BMW ve MINI de dahil olmak üzere çeşitli markalara ait araçların satışını ve yetkili araç servislerinin işletmesini yürütmektedir.