Mağaza

İzmir Doğal Yaşam Parkı
13 Ekim 2020
Çaykara
13 Ekim 2020
Show all

Kemeraltı Çarşısı

Kemeraltı-Camii

Bu yazımızda tarihi Kemeraltı Çarşısı ile ilgili birçok bilgiyi bulabileceksiniz. İzmir’de alışveriş denildiği zaman akla gelen ilk yer olan tarihi Kemeraltı Çarşısı nasıl gezilir, nerededir ne yapılır, ne zamandır kullanılıyor? Gibi birçok sorunun cevabı yazımızın içerisinde yer almaktadır. İşte kısaca İzmir Kemeraltı Çarşısı.

Kemeraltı Çarşısı’nın Tarihi ve Genel Özellikleri

İzmir Kemeraltı-Çarşı

İzmir’de gezilecek yer denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden biri olan Kemeraltı Çarşısı’nın tarihi 1600’lü yıllara dayanmaktadır. Antik çağlardan bu tarafa önemini hiç kaybetmemiş en önemli ticaret alanlarından birisi olmayı sürdürmüştür. Kemeraltı Çarşısı, 5 km’lik bir alana yayılmış toplam 15 bin işyerinden oluşmaktadır. Bu özelliği onu dünyanın en büyük açık hava alışveriş alanı yapmaktadır. Konak, …, Çankaya gibi destinasyonlardan çarşıya giriş yapabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz bu renkli bi’ o kadarda nostaljik yolculuğa Konak tarafından başlamanız, insanların arasında kaybolmanızdan yanadır. Diğer yandan İzmir’in en iyi midyesi de buralarda bulunabilir…

Kemeraltı Çarşısı’nın İçinde Neler Var?

Kemeraltı-ÇarşıKemeraltı Çarşısı’nda 16. Yüzyıldan kalma çeşmeler, hanlar, hamamlar, camiler, tarihi dokuyu korumuş birçok dükkân bulunmaktadır.

Çarşı, bütün ihtiyacınızı karşılayabilecek potansiyele sahiptir. Çarşıda şerbetçiler, tarihi kahveciler, tüm samimiyetiyle sizlere dükkanlarındaki malları göstermek isteyen işportacılar, uluslararası ve ulusal markalar, tarihi restoranlar, tarihi gelinlikçiler, kuyumcular, kafeler, hazır giyim markaları, baharatçılar, aksesuarcılar, hediyelik eşya satan dükkanlar ve daha birçok şey bulunmaktadır. Kısaca Kemeraltı Çarşısı’nın büyüleyici havası sizi ilk adımınızı attığınızdan itibaren içine çekecek, zamanın içinde kaybolmanıza sebep olacaktır.