Mağaza

Gülhane Parkı
6 Ekim 2020
Rumeli Hisarı
6 Ekim 2020
Show all

Emirgân Korusu

Her yıl nisan ayında düzenlenen Lale festivalinin en muhteşem halini gözlemleyebileceğiniz Emirgan Korusu hafta sonu İstanbul’un kargaşasından kaçıp kendini doğanın kollarını bırakmak isteyen İstanbulluların tercih ettiği yeşillik ve ormanlık yerlerin başında gelir. Emirgan Korusu ve Parkı’nda hem rengârenk çiçeklerle, özel motifeler işlenmiş ağaçlarla ve Boğaz manzarasıyla harika fotoğraflar çektirebilir, hem piknik yapabilir, hem de 3 adet köşkten birinde kahvaltı keyfi ya da diğer öğünlerde yeme içme keyfi yapabilirsiniz.

EMİRGAN KORUSU KAHVALTI ÜCRETLERİ

Emirgan Korusu özellikle hafta sonları köşklerde servis edilen kahvaltı sebebiyle çokça tercih edilmektedir.

Hafta içi serpme kahvaltı şeklinde servis edilen kahvaltılar, hafta sonları açık büfe şeklindedir.

Özellikle iki köprüye birden hakim manzarası ve boğazı sanki bir dereymişçesine yukarından gören manzarası ile Sarı Köşk, Emirgan’da kahvaltı dendiğinde ilk akla gelendir.

SARI KÖŞK VE KAHVALTI FİYATLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne geçtikten sonra baştan aşağı restore edilen köşk, harika bahçesi ve çok büyük havuzuyla, kartpostallarda görülebilecek güzelliktedir. Kuş evi görünümündeki köşk, süsleme sanatının en ince detaylarına sahiptir. Korudaki köşkler arasında manzarası ile en çok plana çıkan köşktür.

EMİRGAN KORUSU SARI KÖŞK’TE KAHVALTI

PEMBE KÖŞK VE KAHVALTI FİYATLARI

İki katlı, tipik bir Osmanlı evi görünümündeki, uzunca bir dönem de paşaların seyir mekanı olarak kullanılmış olan Pembe Köşk oldukça sevimlidir.

EMİRGAN KORUSU VE PEMBE KÖŞK

BEYAZ KÖŞK VE KAHVALTI FİYATLARI

EMİRGAN KORUSU VE BEYAZ KÖŞK

EMİRGAN KORUSUNDA PİKNİK

Emirgan Korusu’nda köşklerde kahvaltı yapabilmenin yanısıra gibi evinizden piknik malzemelerini getirip piknik yapmanız da mümkündür. Koru’nun Reşitpaşa tarafındaki kapısından giriş yaptığınızda piknik alanı hemen karşınıza çıkmaktadır.

EMİRGAN KORUSU’NDA PİKNİK